Loading

Listwy przypodłogowe

<<< powrót do artykułów

Listwy wykończeniowe są niezwykle istotnym elementem wykończenia podłóg w pomieszczeniach. Odpowiednio dobrane pozwolą uzyskać spójny wygląd oraz eleganckie wykończenie w każdym pokoju. Dobiera się je zazwyczaj do typu podłogi oraz oczywiście do ogólnego stylu panującego w pomieszczeniu. Istotny jest kolor, faktura oraz materiał, z jakiego są stworzone. Obecnie w sklepach stacjonarnych i internetowych można znaleźć szeroką gamę produktów wykonanych z różnych materiałów i w wielu kolorach. Jakie listwy wybrać do naszego domu bądź mieszkania? Na co zwrócić uwagę podczas wyboru odpowiednich elementów wykończeniowych podłogi?

Odpowiedni wygląd

Na estetyczny wygląd listew przypodłogowych składa się kilka elementów. Jest to oczywiście jakość wykonania i brak defektów czy nawet najdrobniejszych przebarwień. Każda listwa musi być jednolita i spójna z pozostałymi. Istotne jest także, by dobrać ich odpowiedni kształt oraz wysokość. Kątownik sprawdzi się dobrze tam, gdzie ćwierćwałek nie mógłby mieć racji bytu. Odpowiednio dopasowane elementy przypodłogowe sprawią, że nieestetyczne przerwy między ścianą a podłogą zostaną zakryte. Dodatkowo będą stanowić ochronę dolnej części każdej ściany przed uszkodzeniami mechanicznymi np. podczas odkurzania.To, jaki efekt końcowy otrzymamy, zależy także od materiału z jakiego wykonane zostały wybrane przez nas listwy. Warto pamiętać także o zasadzie, by nie łączyć kilku typów listew w jednym pomieszczeniu. Takie rozwiązanie nigdy nie wygląda dobrze i wprowadza chaos do wnętrza. Wszystkie elementy powinny być spójne i dopasowane względem siebie.

Z czego powinny być wykonane listwy wykończeniowe?

Listwy wykonane z naturalnego drewna są klasycznym i wyjątkowo stylowym rozwiązaniem. Będą doskonale komponować się z drewnianą podłogą nie tylko fakturą, ale i kolorem. Oczywiście drewniane listwy pasują także do wykładzin czy paneli, gdyż można bez problemu dobrać ich kolor do pozostałych elementów występujących w danym pokoju.

Należy wziąć pod uwagę to, że drewno naturalne może być podatne na panującą w pomieszczeniu wilgotność i skrajne temperatury. W naszej hurtowni sprzedajemy wyłącznie wyjątkowo wytrzymałe listwy wykonane z wysokiej jakości importowanej sosny. Jest to surowiec ceniony przez naszych klientów ceniących klasyczny i ponadczasowy wygląd.

<<< powrót do artykułów