Loading

Jaką podłogę wybrać do salonu?

<<< powrót do artykułów

Salon to pomieszczenie, w którym spędzamy zazwyczaj najwięcej czasu. Właśnie tu przyjmujemy gości, rodzinę i przyjaciół. Wygodna kanapa i właściwie dobrane poduszki umożliwią nam nawet wielogodzinne przesiadywanie w salonie, bez bólu np. kręgosłupa czy karku. Niemniej, równie istotny jest wybór odpowiedniej podłogi, która stanowi zarówno element wizualny, jak i użytkowy. Dlatego też powinniśmy zwrócić uwagę nie tylko na odpowiedni kolor pasujący do wnętrza pokoju, ale także na rodzaj materiału, z jakiego podłoga w salonie zostanie wykonana. Jakie rozwiązanie będzie najkorzystniejsze dla naszych potrzeb? Czym kierować się przy wyborze odpowiedniego surowca do stworzenia podłogi w naszym salonie?

Podłoga powinna przede wszystkim pięknie się prezentować i pasować kolorem oraz stylem do charakteru salonu. Oprócz estetycznego wyglądu podłoga powinna wyróżniać się wytrzymałością i funkcjonalnością, aby mogła służyć domownikom przez długie lata w nienagannym stanie. Dość często spotykanym rozwiązaniem jest wykończenie podłogi przy użyciu płytek. Swoim wyglądem mogą przypominać beton, marmur lub drewno. W ogólnym odbiorze są one jednak o wiele chłodniejsze niż naturalne surowce.

Zastosowanie płytek w kuchni czy korytarzu może być dobrym rozwiązaniem ze względu na łatwość utrzymania ich w czystości. Jednak w przypadku salonu zdecydowanie lepiej sprawdzi się drewno naturalne. W salonie chcemy czuć ciepłą i przytulną atmosferę, komfort, który pozwoli nam na pełen relaks. Płytki nie pozwolą nam uzyskać takiego efektu, jak w przypadku podłogi z drewna. A jak sprawdzą się niezwykle popularne panele? Nie da się ukryć, iż są one po prostu nieco tańszą i sztuczną alternatywą dla prawdziwego drewna. Jeśli zależy nam, by wnętrze wyglądało szlachetnie i elegancko oraz pragniemy, aby salon był ciepły i wyglądał naturalnie, to zdecydujmy się na drewno naturalne. Jest to ponadczasowy wybór, który wraz z upływem lat nie przestanie być modny i przy odpowiedniej pielęgnacji, będzie w nienagannym stanie przez długie lata. Wybór wysokiej jakości naturalnych desek pozwoli cieszyć się pięknym wyglądem salonu niezależnie od stylu, w jakim urządzimy wnętrze. Podłoga z naturalnego drewna sprawdzi się doskonale w przypadku nowoczesnych aranżacji, ale także i w salonach o klasycznym wykończeniu. Drewno jest idealnym surowcem na podłogi i zdecydowanie warto zdecydować się na ten naturalny surowiec.

<<< powrót do artykułów