Loading

Drewno - idealny materiał na blaty

<<< powrót do artykułów

Decyzję dotyczącą zakupu blatu do kuchni należy dokładnie i na spokojnie przemyśleć. Nie powinno się w tym przypadku kierować wyłącznie ceną czy chęcią jak najszybszego nabycia towaru, aby móc zająć się wyposażaniem innych pomieszczeń w domu. To właśnie blat kuchenny będzie nam służył przez długie lata, dlatego nie warto podejmować pochopnych decyzji odnośnie zakupu pod wpływem chwili. Mało kto zmienia przecież blaty zależnie od sezonu, czy po dosłownie kilku latach. Większość ludzi zdaje sobie doskonale sprawę, iż blat kuchenny to inwestycja na lata. Dlatego właśnie do jego budowy należy wybierać trwałe i ponadczasowe materiały.

Kuchenny blat będzie nieustannie poddawany wszelkiego rodzaju czynnikom mogącym wpłynąć negatywnie na jego trwałość. Naturalne drewno sprawdzi się w tym przypadku idealnie! Po odpowiedniej impregnacji powierzchnia blatu będzie odporna na zarysowania, kontakt z wodą i wysoką temperaturą. Możemy być pewni, że struktura blatu z drewna nie zostanie uszkodzona nawet w przypadku bardzo częstych prac kuchennych. Oferowane przez nas drewno jest niezwykle wytrzymałe i spełnia wszelkie wymogi niezbędne do zastosowania go jako kuchenny blat. Dość często można spotkać blaty w kuchniach wykonane z kamienia, jednak z racji swojej porowatej powierzchni, może on być niezwykle podatny na uszkodzenia w wyniku ciągłego kontaktu z wodą.

W przypadku zaimpregnowanego drewna — blat będzie odporny na przypadkowe kontakty z cieczą np. gdy woda wyleje się na jego powierzchnię. Poważnym minusem kamiennego blatu jest także jego ciężar. Często wymaga on zastosowania specjalnego wzmocnienia, by szafki mogły utrzymać jego wagę. Drewniane blaty są solidne, ale nie na tyle ciężkie, by trzeba było z tego powodu zwiększać ilość żebrowań w konstrukcji. Producenci czasami wykorzystują do budowy blatów także stal nierdzewną. Nie da się jednak ukryć, iż nadaje ona kuchni nieprzyjazny, chłodny klimat. Tylko drewno jest w stanie zapewnić wnętrzu ciepłą, domową atmosferę. Drewniany blat sprawdzi się doskonale w kuchni w praktycznie każdym stylu. Będzie znakomicie współgrać z minimalistycznym designem, ale także odnajdzie się doskonale w każdym klasycznym wnętrzu.

Drewno jest także niezwykle proste w obróbce. Ten surowiec nie wymaga posiadania specjalistycznych narzędzi do jego cięcia, co sprawia, że z łatwością można stworzyć niewielkim kosztem idealnie wyglądający blat kuchenny. Ogromnym plusem jest także bezproblemowe odnawianie jego powierzchni. W prosty sposób można szybko usunąć wszelkie ewentualne rysy i niedoskonałości oraz odświeżyć wygląd całości. Zdecydowanie warto posiadać w domu blat z drewna, który będzie cieszył nas długie lata swoim naturalnym pięknem!

<<< powrót do artykułów