Loading

Drewno – idealne w połączeniu z ogrzewaniem podłogowym

<<< powrót do artykułów

Ogrzewanie podłogowe nieustannie zyskuje na popularności. Jest to rozwiązanie niezwykle cenione przez osoby mieszkające w domach, ale także w mieszkaniach. Wybierają je głównie osoby ceniące komfort i przytulną atmosferę w pomieszczeniach. Doceniają je także ludzie wrażliwi na niskie temperatury bądź jej nagłe zmiany. Często decydują się na takie rozwiązanie posiadacze małych dzieci i wszyscy ci, którzy chcą chodzić na boso po swoim domu bez konieczności noszenia kapci czy grubych skarpet.

Ogrzewanie tego typu doskonale sprawdza się u posiadaczy podłóg wykonanych z naturalnego drewna. To rozwiązanie pozwoli na równomierne nagrzewanie się pomieszczenia i utrzymanie komfortu cieplnego nawet w najzimniejsze dni. Zwykłe kaloryfery i grzejniki kierują ogrzane powietrze w kierunku sufitu. Natomiast ogrzewanie podłogowe rozprowadza ciepło po całej swojej powierzchni. Dzięki temu będziemy odczuwać przyjemną temperaturę w każdym miejscu naszego pokoju. Największą zaletą ogrzewania podłogowego jest oczywiście niezwykle przyjemne uczucie chodzenia po ciepłej podłodze bez kapci. Drewniana podłoga z zamontowanym pod nią ogrzewaniem to doskonałe rozwiązanie także dlatego, iż ten naturalny surowiec bardzo dobrze przewodzi ciepło. W przypadku paneli ze sztucznych materiałów efekt nie będzie taki sam jak w przypadku zastosowania prawdziwego drewna.

Naturalne drewno w systemach ogrzewania podłogowego będzie podlegało ciągłemu podgrzewaniu. Dlatego należy wybrać odpowiedni rodzaj tego naturalnego surowca i zadbać o jego najwyższą jakość. Grubość zastosowanych do tego celu desek to maksymalnie 1,5 cm, a wartość ich oporu cieplnego musi być odpowiednio niska. Jeśli będzie zbyt wysoka, to niestety ogrzewanie podłóg w domu nie będzie przebiegać poprawnie.

Trzeba zwracać uwagę także na to, by drewno po podgrzaniu się nie wypaczało i nie stało się zbyt wysuszone. Najlepiej sprawdzą się do tego celu deski warstwowe, z racji ich specjalnej konstrukcji. Niemniej jednak, drewno lite również będzie odpowiednie do ogrzewania podłogowego, jednak trzeba pamiętać o jego nieco mniejszej przenikalności. Zdecydowanie warto wybrać najwyższej jakości deski, by zapobiec ich kurczeniu i deformacji pod wpływem ciepła. Chętnie doradzimy w zakresie wyboru odpowiedniego surowca i odpowiemy na wszystkie pytania odnośnie odpowiednich desek do ogrzewania podłogowego. Nasza hurtownia drewna sprzedaje wytrzymałe i solidne materiały, które sprawdzą się doskonale w większości domów i mieszkań.

Zachęcamy do kontaktu!

<<< powrót do artykułów