Loading

Drewniane schody

<<< powrót do artykułów

Nie da się ukryć, iż schody pełnią wyjątkowo ważną rolę w każdym domu. Służą one oczywiście do poruszania się między piętrami naszego miejsca zamieszkania, a odpowiednio dobrane mogą być także stylowym dopełnieniem pozostałych elementów wystroju. Schody muszą być oczywiście funkcjonalne i wygodne w codziennym używaniu.

Schody wykonane z naturalnego drewna będą pasować do nowoczesnych, a także klasycznych wnętrz. Ich uniwersalny wygląd sprawia, iż komponują się idealnie z praktycznie każdym kolorem ścian czy podłóg. Drewniane schody sprawdzają się znakomicie w domach o dużej powierzchni oraz w tych o niewielkich rozmiarach. W naszej hurtowni oferujemy wytrzymałe deski, z których można wykonać schody o praktycznie dowolnym wyglądzie. Ogranicza nas tylko nasza kreatywność oraz możliwości konstruktorskie. Odpowiednio zaimpregnowane deski drewniane będą służyć przez wiele lat jako trwałe schody w naszym domu. Wyjątkowe ciepło, które emanuje z naturalnego drewna, jest czymś, czego nie da się uzyskać, stosując sztuczne materiały. Po takich schodach można bez problemu chodzić boso nawet zimą! Szlachetny wygląd drewnianych desek przemawia na ich zdecydowaną korzyść względem innych występujących powszechnie w sklepach internetowych i stacjonarnych elementów konstrukcyjnych.

Drewniane elementy schodów
Wiele osób decyduje się na zastosowanie naturalnego drewna jedynie na stopniach schodów. Warto pamiętać, że stopnie będą codziennie użytkowane i drewno musi być odpowiednio do tego celu przygotowane. Należy zaimpregnować wszystkie deski i zabezpieczyć je przed uszkodzeniami mechanicznymi. Do tego celu idealnie sprawdzą się specjalistyczne oleje i lakiery matowe, aby schody nie były śliskie i niebezpieczne dla domowników. Wszystkie rodziny z małymi dziećmi lub mieszkające z osobami starszymi powinny także przykleić do stopni schodów specjalne dywaniki bądź nakładki antypoślizgowe. W celu uniknięcia wypadku na schodach powinno się także zamontować funkcjonalne barierki i poręcze. Należy pamiętać, aby cała konstrukcja wyglądała spójnie i pasowała wizualnie do wyglądu całego pomieszczenia.

<<< powrót do artykułów