Loading

Drewniane podłogi w pokoju dziecięcym

<<< powrót do artykułów

Rodzice, którzy urządzają pokój dziecięcy, muszą poważnie przemyśleć dobór materiałów i mebli, które w nim zastosują. Maluchy błyskawicznie wyrastają ze swoich ubrań i butów i regularna wymiana odzieży na większy rozmiar jest czymś naturalnym. Jednak zmiana wyglądu całego pokoju dziecka jest o wiele bardziej problematyczna. Nikt nie chce przecież wymieniać podłóg lub drzwi co kilka lat. Należy tak przemyśleć wygląd pomieszczenia, by mogło ono służyć dziecku przez długi czas. . Warto inwestować w wytrzymałe materiały, które szybko się nie niszczą i są odporne na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Koniecznie trzeba także wybierać w 100% natuaralne produkty, które nie będą szkodzić dziecku, a umożliwią mu zdrowy rozwój i bezpieczną zabawę.

Niezwykle ważnym elementem wyposażenia pokoju dziecięcego jest zdecydowanie podłoga. Meble można po jakimś czasie wymienić, a ściany przemalować na inny kolor. Zmiana wyglądu podłogi będzie zdecydowanie najbardziej problematyczna. Dlatego właśnie wybór odpowiedniego materiału, z którego zostanie wykonana podłoga w pokoju dziecięcym, jest tak istotny. Kilkuletni maluch z pewnością każdego dnia będzie bawił się na niej przez kilka godzin. Trzeba zapewnić mu do tego komfortowe i bezpieczne warunki.

Podłoga z drewnianych desek sprawdzi się w tym przypadku doskonale. Naturalne drewno będzie chronić malucha przed zimnem podczas zabaw na ziemi i chodzenia po pokoju, oraz stworzy przytulny i naturalny nastrój w pomieszczeniu. Drewniane deski to także doskonała opcja dla małych alergików. Wykładziny i różnego rodzaju materiały sztuczne przyciągają kurz i różnego rodzaju zanieczyszczenia. Natomiast naturalne drewno na podłodze będzie zdecydowanie mniej chłonąć wszelkie szkodliwe dla alergików drobiny.

Naturalne deski drewniane zastosowane w pokoju dziecięcym są bardzo łatwe w pielęgnacji. Wystarczy je odpowiednio zaimpregnować z użyciem bezpiecznych preparatów, by cieszyć się ich doskonałym wyglądem przez długi czas. Wszelkie zabrudzenia na jej powierzchni można bezproblemowo zetrzeć przy użyciu wilgotnej szmatki bądź po prostu odkurzyć. Jeśli zabezpieczymy odpowiednio drewnianą podłogę, to nie będziemy musieli martwić się, gdy nasze dziecko rozleje na nią np. sok. W przypadku wykładzin, dywanów czy niektórych sztucznych materiałów drewnopodobnych czyszczenie nie będzie już tak proste i bezproblemowe. Chętnie doradzimy przy wyborze desek do pokoju dziecięcego. Zachęcamy do kontaktu z naszą hurtownią drewna w celu dobrania idealnego drewna, które będzie można zastosować w przestrzeni zaaranżowanej dla waszej pociechy.

<<< powrót do artykułów