Loading

Drewniana podłoga a zwierzęta

<<< powrót do artykułów

Większość z nas nie wyobraża sobie życia bez towarzystwa zwierząt. Nasi czworonożni przyjaciele wnoszą wiele ciepła i radości do naszego życia. Właściciele kotów, psów, a także mniejszych zwierząt np. królików doskonale wiedzą, iż czasami ciężko jest zapanować nad pełnymi energii zwierzakami, które biegają i skaczą po całym domu. Niestety ostre pazurki naszych ulubieńców nie są obojętne dla stanu drewnianej podłogi. Po dłuższym czasie możemy spodziewać się zarysowań i uszkodzeń, które będą nadto widoczne. Na szczęście znamy sposoby, by zapobiec szkodliwemu działaniu kocich i psich pazurów na drewnianych powierzchniach.

Jeśli posiadamy lub będziemy w przyszłości mieć zwierzęta w domu, to należy już na wstępie przemyśleć jaki rodzaj materiału będzie najlepszy do wykonania podłogi. Naturalne drewno wprowadzi do naszych wnętrz trudny do podrobienia, wyjątkowy klimat. Dlatego właśnie rekomendujemy wybór naturalnych desek, które doskonale sprawdzą się w praktycznie każdym pomieszczeniu. Należy wybrać materiał o wysokiej odporności na uszkodzenia, który będzie w stanie przetrwać w dobrym stanie wiele lat regularnego rysowania pazurami. W naszej hurtowni sprzedajemy wyłącznie wyselekcjonowane i trwałe drewno z gatunków, które wzrastają w trudnych warunkach atmosferycznych.

To właśnie dzięki temu, nasze deski są odporne na różnego rodzaju uszkodzenia i szkodliwe czynniki zewnętrzne. Oczywiście nawet posiadając doskonałej jakości drewno na podłodze, nie można zapomnieć o jego odpowiedniej impregnacji. Pozwoli ona na skuteczną ochronić powierzchnię desek przez zwierzęcymi pazurami. Istotne jest oczywiście także to, jaki efekt wizualny chcemy uzyskać, gdyż olej i lakier dadzą zupełnie inny wygląd drewnianej podłogi. Lakierowanie będzie wyjątkowo dobrze chronić drewno, aczkolwiek trzeba koniecznie zwrócić uwagę, jaki rodzaj lakieru kupujemy. Niektóre z nich mogą być bardzo toksyczne dla kotów i psów. Musimy pamiętać, że zwierzęta liżą swoje łapy i sierść, przez co mogą być narażone na regularne spożywanie szkodliwych substancji z lakieru. W sklepach stacjonarnych i internetowych można znaleźć również nietoksyczne lakiery i wyłącznie takie produkty należy brać pod uwagę. Bardzo dobrym sposobem na ochronę desek przed zwierzęcymi pazurami jest także olejowanie. Jest to bezpieczne i naturalne rozwiązanie, które równie skutecznie ochroni drewno w naszym domu. Zdecydowanie nie należy się bać zakupu desek wykonanych z naturalnego surowca, nawet posiadając czworonożne zwierzęta. Wystarczy odpowiednia impregnacja i drewniana podłoga będzie służyć nam przez wiele lat w doskonałym stanie.

<<< powrót do artykułów