Loading

Deski drewniane w łazience

<<< powrót do artykułów

Zastosowanie naturalnego drewna w łazience nie wydaje się popularnym rozwiązaniem. Zazwyczaj w łazienkach stosowane są kafelki i różnego rodzaju sztuczne panele podłogowe. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, żeby zastosować deski wykonane z naturalnego materiału właśnie w łazience. Drewno pozwoli uzyskać ciepły i przytulny efekt oraz znacznie poprawi wygląd całego pomieszczenia.

Duża część osób jest przekonana, że użycie drewna w łazience jest wyjątkowo niepraktyczne i niefunkcjonalne. Ludzie martwią się, iż drewniane deski pod wpływem wysokiej wilgotności i podwyższonej temperatury panującej w pomieszczeniu ulegną zniszczeniu. Jednak przy odpowiedniej impregnacji i zastosowaniu wysokiej jakości desek, można uniknąć problemów z zawilgoceniem i wypaczeniem. Zabezpieczenie powierzchni drewnianych należy przeprowadzić za pomocą przeznaczonych do tego celu specyfików. Można zastosować specjalne lakiery, lecz w łazienkach niektóre produkty w kontakcie z wodą mogą tworzyć dość śliską powierzchnię. Może być to niezwykle niebezpieczne i trzeba zastanowić się, co zrobić, by zapewnić jak największe bezpieczeństwo domowników korzystających z łazienki. Przydatne może być np. położenie dywaników. Można także po prostu zaimpregnować drewniane deski za pomocą oleju. Ogromną przewagą tego sposobu zabezpieczania podłogi będzie także to, że warstwa ochronna nie będzie pękać i żółknąć, co czasami występuje w przypadku lakieru. Warto mieć jednak na uwadze to, iż olejowanie może zmienić kolor drewna, co może nie odpowiadać niektórym osobom.

Pielęgnacja drewnianych desek w łazience nie jest skomplikowana. Powierzchnie lakierowane powinno się myć przy użyciu specjalistycznych środków przeznaczonych do tego celu. Natomiast na deski olejowane należy co jakiś czas ponownie pokrywać olejem. Pozwoli to zachować idealny wygląd drewna i ukryć niewielkie zadrapania. Ewentualne zabrudzenia można czyścić przy użyciu bezpiecznych dla olejowanych powierzchni środków.

Naturalne drewno sprawdzi się doskonale w każdym pomieszczeniu, w tym również łazience. Oczywiście nie wszystkie gatunki drzew będą odpowiednie do zastosowania w tym przypadku. Jeśli zastanawiasz się nad wyborem desek drewnianych do twojej łazienki i nie wiesz, jakie będą najbardziej odpowiednie, to koniecznie skontaktuj się z nami. Chętnie podpowiemy, które deski wybrać i co zrobić, by cieszyć się idealnym wyglądem drewna w łazience przez długie lata!

<<< powrót do artykułów