Loading

Blaty drewniane

<<< powrót do artykułów

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, iż drewniane elementy znajdujące się w naszym domu nadają mu niezwykłego uroku. Ten naturalny materiał jest niezwykle uniwersalny i doskonale sprawdza się w praktycznie każdym wnętrzu. Drewno będzie odpowiednie niezależnie od tego, czy cenimy styl klasyczny, czy wyjątkowo nowoczesne rozwiązania.

Ciekawym pomysłem na dodanie elementów drewna w pomieszczeniu są np. blaty. Dzięki nim można całkowicie odmienić wnętrze domu i uzyskać bardzo elegancki efekt.

Dokonując zakupu blatu wykonanego z naturalnego drewna, należy mieć na uwadze charakter pomieszczenia, w którym będziemy go montować. W przypadku kuchni i łazienki należy zwrócić szczególną uwagę na rodzaj drewna, który będziemy wybierać. Wiele gatunków drzew całkowicie nie nadaje się do tworzenia z nich blatów w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności. Należy mieć na uwadze fakt, iż blat w łazience będzie nieustannie narażony na wchłanianie dużej ilości wilgoci, co spowodowane będzie codziennym mycie się domowników przy zamkniętych drzwiach.

Natomiast blaty kuchenne muszą być jak najbardziej odporne na różnego rodzaju uszkodzenia oraz zabrudzenia. Oczywiście blaty powinny być także niewrażliwe na działanie pary wodnej, której nie da się uniknąć podczas prac w kuchni np. podczas gotowania.

Wybór niewłaściwego materiału do stworzenia blatu może nieść za sobą bardzo przykre dla domowników konsekwencje. Niestety nieodporne na wilgoć drewno może ulec zagrzybieniu, a blaty w kuchni mogą błyskawicznie się wypaczyć i zniszczyć.

Dlatego właśnie istotny jest wybór najwyższej jakości drewna oraz odpowiedniej impregnacji tego naturalnego surowca. Nasze drewno powstaje z wyłącznie wyselekcjonowanego i niezwykle trwałego drewna. Są bardzo twarde i odporne na uszkodzenia mechaniczne, które mogą powstać podczas codziennego używania blatu. Jednak, mimo, że nasza hurtownia oferuje drewno o doskonałych parametrach użytkowych, to konieczne jest ich odpowiednie zabezpieczenie i regularne pielęgnowanie.

Samodzielnie wykonany drewniany blat należy zaimpregnować przy użyciu przeznaczonych do tego celu, profesjonalnych środków. Należy pamiętać, by przy zabezpieczaniu blatu w kuchni musimy wybrać preparaty przeznaczone specjalnie do tego celu. Muszą być to środki odpowiednie do stosowania na powierzchniach stosowanych do kontaktu z żywnością. Drewniane blaty można poddać lakierowaniu bądź olejowaniu. Deski pokryte olejem będą odporne na wyższe temperatury oraz częsty kontakt z wodą. Blaty zachowają także swoją wyjątkową strukturę, którą będzie można wyczuć podczas każdego kontaktu z materiałem. Lakier również się sprawdzi i pozwoli zabezpieczyć blat przed różnego rodzaju zanieczyszczeniami i wilgocią.

Drewno pokryte lakierem będzie mieć wykończenie błyszczące, lśniące bądź matowe w zależności od preferencji danej osoby. Lakierowane bądź olejowane powierzchnie drewniane będą proste w czyszczeniu, a domownicy będą mogli cieszyć się pięknie wyglądającym blatem przez długi czas.

<<< powrót do artykułów